fbpx

Konsultacje marketingowe to aktualnie usługa, która mocno zyskała na popularności wśród małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy ze względu na kryzys tną budżety marketingowe, ale część z nich decydują wydać na skuteczne i indywidualne konsultacje marketingowe. Warto inwestować w profesjonalistów, ponieważ konsultant marketingowy to osoba, która ma bogate doświadczenie i specjalistyczną wiedzę. Wspiera on przedsiębiorców w dokonywaniu strategicznych decyzji marketingowych oraz dostosowuje plany do bieżącej sytuacji i potrzeb firmy. Konsultacje marketingowe służą także poznaniu aktualnego rynku oraz analizie konkurencji i grupy odbiorców.

Czym są konsultacje marketingowe?

Konsultacje marketingowe to spotkania, podczas których eksperci dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem z innymi osobami. Mogą one pomóc przedsiębiorcom w lepszym zrozumieniu rynku oraz w doborze odpowiednich narzędzi marketingowych. Podczas konsultacji można ustalić cele i założenia do strategii marketingowych, a także dowiedzieć się, jakie działania promocyjne będą najskuteczniejsze. Spotkania konsultacyjne mogą odbywać się online (np. przez platformę internetową ZOOM, bądź Google Meet, Skype, Microsoft Teams a nawet Messenger czy WhatsApp) lub offline np. w siedzibie klienta lub innym dogodnym dla stron miejscu. Najczęściej klienci decydują się na spotkanie online, ponieważ zyskują nie tylko wiedzę, ale i czas, który w dzisiejszych czasach jest tak potrzebny. W trakcie spotkań konsultant skupia się na oczekiwaniach i potrzebach drugiej strony, aby jak najefektywniej doradzić i zarazem osiągnąć efekt, na którym zależy klientowi.

 

Dla kogo przeznaczone jest doradztwo marketingowe?

Konsultacje marketingowe są przeznaczone dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą lub chcą ją rozpocząć; właścicieli i liderów biznesów. Korzystają z nich także osoby, które są oddelegowane w firmie do działań marketingowych, szefowie działów sprzedaży i marketingu. Wskazane jest, aby korzystały z nich również osoby pracujące w branży marketingowej lub chcące się w niej rozwijać. Często konsultacja potrzebna jest także w celach szkolenia pracownika. Kiedy siedzi się w środku biznesu, zaczyna się tracić odpowiednią perspektywę. Często doradca marketingowy jest pomocny także dla takich osób, które potrzebują osoby, która stanie niejako obok ich biznesu i doradzi, w jakim kierunku zmierzać.

 

W czym mogą pomóc konsultacje?

Celem doradztwa marketingowego jest pomoc w podjęciu decyzji strategicznych dotyczących działań marketingowych. Doradca pomoże dobrać odpowiednie narzędzia marketingowe oraz określić cele i oczekiwania wobec nich. Wskaże także, na co zwrócić uwagę podczas ich realizacji.

Najczęściej pojawiające się pytania i potrzeby naszych klientów:

 • jak stworzyć i kreować markę własną?
 • jak najlepiej dotrzeć do klienta?
 • jakie działania marketingowe będą najskuteczniejsze?
 • wsparcie w zakresie planowania projektu marketingowego
 • wsparcie w zakresie wyznaczenia celów strategicznych i operacyjnych
 • jak zorganizować pracę zespołu
 • dookreślić i doprecyzować swoją grupę docelową
 • stanąć obok i podpowiedzieć jaki kierunek marketingu dla firmy dobrać
 • jak przygotować plan marketingowy i jak zaplanować budżet oraz kampanie promocyjne
 • jak wyróżnić się na tle konkurencji
 • czy warto promować swój biznes w mediach społecznościowych
 • i wiele innych, w zależności od charakteru biznesu, problemu do rozwiązania i aktualnych potrzeb.

 

Jak umówić się na taką konsultacje marketingową?

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej to zadzwoń +48 505 079 224 lub napisze email na hej@bevent.pl bądź skontaktuj się przez formularze na stronie internetowej https://bevent.pl/konsultacje-i-doradztwo-marketingowe/  

 

Chętnie poznamy Twój biznes i doradzimy, jak dalej go rozwijać. Szkoda czasu na własne błędy, daj sobie pomóc w działaniach marketingowych i skorzystaj z wiedzy eksperta z ponad 15-letnim doświadczeniem w marketingu!

 

 

Ile trwa i ile kosztuje konsultacja marketingowa?

 

Konsultacja marketingowa zazwyczaj trwa około 60 minut. Spotkanie kończy się konkretnymi rozwiązaniami, rekomendacjami działań lub zaleceniami dla klientów.

Zapytaj też o specjalne pakiety konsultacji, gdzie możesz cyklicznie spotykać się ze swoim doradcą marketingowym, aby kontynuować już rozpoczęte działania. Poproś o aktualny cennik dzwoniąc lub pisząc wiadomość – dane na stronie www.bevent.pl

 

Przeczytaj też inne wpisy na naszym blogu na www.bevent.pl/blog np. w czym pomoże Ci strateg marketingowy?