fbpx

Często na naszych konsultacjach marketingowych a także przy audytach social mediów pytacie jakie narzędzia są najbardziej pomocne w pracy w mediach społecznościowych.

Ogrom narzędzi proponowanych przez Googla jest wręcz przytłaczający, bo nie sposób ich wszystkich przetestować.

Każdy social media manager doskonale wie ile czasu potrzebuje, aby dopracować komunikację ze swoimi odbiorcami więc istotnie narzędzie, które dodatkowo ją usprawni będzie mu niebywałym wsparciem. W zestawieniu podajemy programy zarówno popularne, jak i mniej znane, aby każdy znalazł te, które właśnie dla niego mogą być najbardziej przydatne.

 

1. Canva

darmowy program do tworzenia grafik (nie tylko w social mediach!). Tak to zdecydowanie najpopularniejsze narzędzie graficzne. Należy jednak pamiętać, że właśnie przez jego popularność często trudniej odróżnić się grafiką od konkurencji.

 

2. GIFs

to narzędzie online dostępne bezpośrednio w przeglądarce internetowej, tu stworzysz własne gify za darmo

 

3. Shutterstock

to bank profesjonalnych zdjęć – będą Ci pomocne jak nie masz własnych zdjęć

 

4. Buffer

darmowe narzędzie do zarządzania social media

 

5. Hootsuite

zaplanujesz i przygotujesz wpisy w kreatorze i dostosujesz do poszczególnych mediów jak Facebook, Twitter, LinkedIn, Google +, WordPress, Instagram, Youtube

 

6. Alerty Google

dzięki nim będziesz na bieżąco w opiniach i artykułach na dany temat online. Wystarczy zalogować się do swojego konta, wpisać jakie tematy Cię interesują i będziesz dostawać na e-mail treści powiązane z tematem. Narzędzie jest całkowicie bezpłatne.

 

Podsumowując powyżej poznaliście kilka narzędzi ułatwiających obsługę social media, pozostaje tylko zanurzyć się w swoich potrzebach i skorzystać z tych propozycji, które dla Ciebie będą najlepsze.

Jeśli potrzebujesz pomocy w temacie social media marketingu skontaktuj się  z nami i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!

 

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ