fbpx

 

Nowy Rok 2024 to i nowe wyzwania, przed którymi stają osoby odpowiedzialne za działania marketingowe w firmach.

 

Biorąc pod uwagę badania opinii i wypowiedzi ekspertów ten rok zapowiada się jako pełen wyzwań, ale nadal też niepewności. Wszyscy, którzy odpowiadają za działania marketingowe w firmach, muszą być bardziej twórczy niż kiedykolwiek i szybko reagować na zmieniające się warunki rynku. Muszą uczyć się nowych narzędzi i nadążać za technologią. Muszą także wykorzystać social media do promowania marek oraz budowania relacji. Aby osiągnąć sukces należy mierzyć siły na zamiary i działać elastycznie. Warto wykorzystać obecną niełatwą sytuacje, aby budować marki w dłuższym okresie i być na bieżąco ze swoimi odbiorcami.

 

 

Jak Odpowiednio Przygotować Komunikację Marketingową dla Marki?

Przygotowując skuteczną strategię komunikacji marketingowej dla marki, warto korzystać z różnorodnych narzędzi i technik, które przyciągną uwagę docelowej grupy odbiorców. Jednym z kluczowych elementów takiej strategii jest wykorzystanie mediów społecznościowych, które stanowią niezwykle ważne narzędzie w budowaniu relacji z klientami. Dla tych, którzy czasami szukają inspiracji, przygotowaliśmy zestawienie tzw. „pewniaków” do wykorzystania w komunikacji w mediach społecznościowych związanych z RTM (real time marketing).

Zestawienie Pewniaków do Komunikacji:

Pracując z różnymi branżami i osobami odpowiedzialnymi za marketing w firmach, zauważyliśmy, że czasem brakuje pomysłów osobom odpowiedzialnym za social media. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie wydarzeń, ciekawych dni w roku oraz inspirujących tematów, które mogą stanowić doskonałą bazę do budowy treści na platformach społecznościowych. Wydarzenia te pozwalają na stworzenie angażującego contentu, który przyciągnie uwagę odbiorców.

Kalendarz Wydarzeń w Mediach Społecznościowych:

Prezentujemy je w formie cyklicznej kartki z kalendarza w naszych social mediach BEVENT – Consulting & Marketing. Dzięki temu każdy, kto poszukuje kreatywnych pomysłów na komunikację, może śmiało korzystać z naszego kalendarza i dostosowywać komunikację do unikalnych cech swojej marki.

Warto zauważyć, że wykorzystanie kalendarza wydarzeń to nie tylko sposób na urozmaicenie treści, ale również szansa na zbudowanie spójnego wizerunku marki, której komunikacja odzwierciedla jej wartości i charakter.

Dlaczego Warto Korzystać z Kalendarza Wydarzeń?

  1. Inspiracja i Pomysły: Korzystając z kalendarza, łatwiej znaleźć inspirację do tworzenia ciekawych treści, które przyciągną uwagę odbiorców.
  2. Spójność Komunikacji: Planowanie komunikacji w oparciu o wydarzenia pozwala utrzymać spójność działań na przestrzeni czasu, co jest kluczowe dla budowania rozpoznawalności marki.
  3. Angażujący Content: Wykorzystanie ciekawych dni w roku to doskonały sposób na stworzenie angażującego contentu, który skłoni odbiorców do interakcji.

 

W Bevent – Consulting & Marketing zdajemy sobie sprawę, jak istotną rolę odgrywa komunikacja marketingowa w budowaniu marki. Dlatego chcemy dzielić się naszym doświadczeniem i inspiracjami z zakresu social media. Nasz kalendarz wydarzeń to narzędzie, które może znacząco ułatwić proces planowania i wdrażania skutecznej komunikacji. Śmiało korzystajcie z naszych pomysłów i dostosowujcie je do unikalnego charakteru Waszych marek!

 

wsparcie marketingowe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Potrzebujesz porady marketingowej dot. komunikacji marketingowej Twojej firmy?

Jeżeli macie pytania to zapraszamy na konsultacje marketingowe, na których możemy omówić np. pomysły na komunikację marketingową w social mediach, planowanie, narzędzie i inne działania marketingowe niezbędne dla Twojej firmy. Napisz na hej@bevent.pl i umów się na indywidualną konsultacje www.bevent.pl 

 

——-

Startujemy! Poniżej zestawienie najciekawszy dni w danym miesiącu.

 

Kalendarz marketingowy 2024 czyli niezbędnik marketera

 

Styczeń 2024

01 Nowy Rok

06 Trzech Króli

09 Dzień Sprzątania Biurka

10 Dzień Obniżania Kosztów Energii

11 Dzień Wegetarian

15 Blue Monday

24 Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu

25 Dzień Sekretarki i Asystentki

28 Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych

kalendarz wydarzeń marektingowych styczen 2024

Luty 2024

01 Chiński Nowy Rok

02 Dzień Handlowca

08 Dzień Bezpiecznego Internetu

09 Międzynarodowy Dzień Pizzy

12 Super Bowl

14 Walentynki

17 Dzień Kota

16 Tłusty Czwartek

 

Marzec 2024

04 Dzień Doceniania Pracownika

08 Dzień Kobiet

10 Dzień Mężczyzny

17 Dzień Św. Patryka

21 Pierwszy Dzień Wiosny

27 Rozdanie Oskarów

31 Światowy Dzień Backupu

 

Kwiecień 2024

01 Prima Aprilis

09 Wielkanoc

10 Lany Poniedziałek

21 Światowy Dzień Kreatywności

i Innowacji

22 Dzień Ziemi

27 Światowy Dzień Grafika

 

Maj 2024

01 Święto Pracy

02 Święto Grilla; Dzień Flagi RP

03 Konstytucji 3.maja

04 Światowy Dzień Hasła

08 Dzień Unii Europejskiej

26 Dzień Matki

28 Zielone Świątki

31 Dzień Projektanta Stron Internetowych

Już wkrótce druga część kalendarza!