fbpx

analiza konkurencji w audycie marketingowymCzym jest audyt marketingowy?

Audyt marketingowy jest pod wieloma względami punktem wyjścia dla procesu strategicznego planowania marketingu i contentu Twojej firmy. To właśnie dzięki audytowi możesz dojść do pomiaru zarówno szans i zagrożeń środowiskowych, jak i zdolności marketingowych biznesu.

Myślenie, które leży u podstaw koncepcji audytu jest zatem proste: cele i strategia firmy mogą być skutecznie rozwijane tylko na tle szczegółowego i obiektywnego zrozumienia zarówno możliwości firmy, jak i szans środowiskowych. Audyt jest więc procesem, poprzez który specjalista od marketingu identyfikuje i ocenia mocne i słabe strony marki na tle całego rynku i konkurencji.

Analiza konkurencji

Równie ważne, jak wiedza o tym, co działa w Twoich własnych strategiach, jest również bycie świadomym tego, co robi i jak działa Twoja konkurencja. Sprowadza się to do analizy między innymi charakteru komunikacji marki, wyróżników, analizy słów kluczowych konkurencji, kampanii reklamowych FB ADS i Google Ads, SEO  i korzyści dla klienta wynikających z przekazu oraz różnych innych działań marketingowych prowadzonych przez firmy z Twojej branży. Mając tego typu dane, będziesz w stanie znaleźć sposoby na ulepszenie własnych strategii i planów. Kiedy nie jesteś świadomy tego, co robi Twoja główna konkurencja, możesz zostać w tyle.

Inwestowanie zarówno w audyty, jak i analizę konkurencji zapewni Ci pełny przegląd własnych wysiłków oraz działań konkurencji. Dzięki tym informacjom będziesz mógł ulepszyć swoje obecne strategie, a także zaplanować nowe działania, które mają na celu zapewnić maksymalny efekt.

Nie ma wątpliwości, że audyt marketingu cyfrowego i analiza konkurencji mogą przenieść Twoje wyniki na zupełnie nowy poziom. Skontaktuj się z nami, a przeprowadzimy audyt social mediów lub strony internetowej, a także aktywności marketingowych przez Ciebie prowadzonych. Przygotuj się z nami na 2022 rok!

Umów się na bezpłatną konsultację – napisz na hej@bevent.pl. Chętnie poznamy Twój biznes!