fbpx

Czy wiecie, że właśnie ruszyły rolki na Facebooku?  Po sukcesie rolek na Instagramie, także brat – gigant mediów społecznościowych wprowadza nową funkcję. Od jakiegoś czasu Facebook Reels testowane były w 150 krajach na świecie, a wczoraj pojawiły się także w Polsce.

źródło: facebook.com

Co to są rolki?

Rolki (reels) to krótkie – maksymalnie 60 sekundowe filmiki, które można przygotować bezpośrednio w aplikacji. Możemy ciąć, łączyć, dodawać efekty specjalne, dodawać muzykę i dźwięki. Meta wprowadziła Instagram i Facebook Reels inspirując się sukcesem filmików powstających na Tik Toku. Ponieważ rośnie czas przebywania w mediach społecznościowych na konsumowaniu treści video, stąd decyzje i nowe funkcjonalności także na Facebooku. Meta chce, aby nowa funkcja była najlepszym sposobem na odkrywanie nowych rzeczy, łączenie się twórców z odbiorcami i zarabianie pieniędzy. Znajdowanie i udostępnianie odpowiednich oraz zabawnych treści ma być ponoć od teraz przyjemne i łatwe.

Rolki to także nowe możliwości dotyczące zarabiania pieniędzy. Meta zapowiada, że już w połowie marca pojawią się na wszystkich rynkach, gdzie obecnie dostępne są reklamy in-stream, testy Overlay Ads w Rolkach. Na początku jednak zapoznamy się z dwoma formatami. Pierwszy z nich, to banery widoczne jako półprzezroczysta nakładka na dole Rolki. Drugi zaś, to naklejki, które będziemy mogli umieścić w dowolnym miejscu naszego Reelsa. Część dochodów zaś, zostanie przekazana do twórców.

Ponadto, pojawią się również gwiazdki, dzięki którym oglądający będą mogli je kupować i wysyłać twórców, a tym samym, wesprzeć ich finansowo.

widok na Facebooka, gdzie możemy dodać rolkę.

źródło: facebook.com

Jakie aktualnie funkcje rolek znajdziemy na Facebooku?

  • Remix: możliwość utworzenia własnej Rolki obok już istniejącej, opublikowanej na Facebooku. Remix pozwala na stworzenie własnej Rolki, która będzie zawierała całą lub część Rolki innego twórcy.
  • Maksymalna długość – 60-sekundowe video
  • Wersja robocza
  • Przycinanie wideo

Rolki (Reels) na Facebooku dostępne w Polsce

źródło: facebook.com

W jakim miejscu znajdują się rolki?

Rolki będzie można znaleźć  w różnych miejscach na Facebooku. Nie tylko na stronie głównej, ale także na grupach oraz w zakładce Watch.

  • Rolki w Relacjach: Możliwe będzie udostępnienie Rolki w Relacji na Facebooku. Ułatwi to dzielenie się ulubionymi Rolkami ze znajomymi, a twórcom zapewni większe zasięgi. Będzie również możliwe tworzenie Rolki z już udostępnionych Relacji.
  • Rolki w Watch: Będzie można oglądać Rolki bezpośrednio na karcie Watch, a wkrótce też tam je tworzyć.
  • Rolki w Aktualnościach: Dzięki dodaniu nowej zakładki w Aktualnościach, będzie można łatwo tworzyć i oglądać Rolki.
  • Proponowane Rolki w Aktualnościach: W wybranych krajach będziemy sugerować Rolki stworzone przez osoby, które nie są jeszcze obserwowane.

 

 

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy prowadzeniu profilu w social media – napisz hej@bevent.pl  lub zadzwoń 505 079 224
www.bevent.pl

 

Umów się na indywidualną konsultację marketingową online lub telefonicznie – pomożemy Ci w marketingu Twojego biznesu!

Chcesz wiedzieć więcej? wejdź na www.bevent.pl/wiedza

Artykuł powstał w oparciu o informacje prasowe Facebook Meta.

wsparcie marketingowe